امروز پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۳۹:۱۸

Generic selectors
Exact matches only
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
Post Type Selectors

شما اینجا هستید |

صفحه اصلی » اخبار » رونمایی از کابینه ائتلافی دولت مردمی در یک دیدار گارگری؛

۱۱ خرداد,۱۴۰۰ تاریخ انتشار

modirنویسنده

302کد مطلب

209تعداد نمایش

بدون دیدگاهتعداد نظرات

رونمایی از کابینه ائتلافی دولت مردمی در یک دیدار گارگری؛

رونمایی از کابینه ائتلافی دولت مردمی در یک دیدار گارگری؛

حجت الاسلام رئیسی: برای ساختن ایران قوی دست یاری به سوی همه نیروهای مولد و ضدفساد دراز می کنم کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع کارگران شهرک صنعتی عباس آباد گفت: من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی با تولیدکنندگان و کارگران به اینجا آمده ام. هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد؛ ائتلاف با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز. کارگران و تولیدکنندگان شهرک صنعتی عباس آباد تهران که از...

حجت الاسلام رئیسی: برای ساختن ایران قوی دست یاری به سوی همه نیروهای مولد و ضدفساد دراز می کنم

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع کارگران شهرک صنعتی عباس آباد گفت: من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی با تولیدکنندگان و کارگران به اینجا آمده ام. هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد؛ ائتلاف با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

کارگران و تولیدکنندگان شهرک صنعتی عباس آباد تهران که از مهم ترین مراکز تولیدی در استان تهران محسوب می شود، امروز چند ساعتی میزبان حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بودند.

در این بازدید چند ساعته، کارآفرینان و کارگران به صورت چهره به چهره و صریح از مشکلات خود با حجت الاسلام رئیسی رئیسی سخن گفتند و با وی درد و دل کردند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جریان این بازدید ضمن تاکید بر لزوم تشکیل دولت مردمی برای ایران قوی تاکید کرد: ما نیازمند یک خیزش عمومی و اجتماعی برای برپایی ایران قوی هستیم. این خیزش عمومی حتماً نیاز به هم پیمانی یک دولت مردمی با نیروهای مولد کشور دارد

وی در ادامه کارگران و تولید کنندگان را رزمندگان خط مقدم نبرد اقتصادی ملت ایران دانست و بر لزوم حمایت همه جانبه از این سرمایه‌ های ملی و ارزشمند تاکید نمود

رئیسی گفت: متاسفانه سال هاست این نیروها و پیشرانان حقیقی کشور توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روز به روز درحال ضعیف تر شدن هستند. کارخانجات کوچک و بزرگِ تعطیل و نیمه تعطیل، مزارع و مراتع بزرگ و ارزشمندِ رها شده و حاشیه نشینی و مهاجرت، شواهدی بر این ادعا هستند.

وی از فعالان عرصه تولید به عنوان پیشتازان اقتصاد و افسران و سربازان میدان پیشرفت کشور یاد کرد و گفت: هر کس برای رونق تولید تلاش کند به امنیت و اقتدار ملی کمک کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: فقط قدرت نظامی امنیت آور نیست بلکه تولید برتر و با کیفیت و قابل رقابت با نوع خارجی نیز تولید قدرت می‌کند و امروز قدرت کشور در گرو اقتدار در تولید است. اگر از حوزه های دفاعی کشور، سرریز فناوری در حوزه صنعت کشور داشته باشیم، پیشرفت اتفاق خواهد افتاد. مردم گله مند هستند که چرا کشوری که تولید موشک می کند، نمی‌تواند خودروی با کیفیت در سطح توقع مردم بسازد! این دلیلش این است که سرریز فناوری از حوزه های دفاعی به صنعت کشور وجود ندارد و ما در دولت سیزدهم این کار را خواهیم کرد انشاءالله.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری، اصلاح نظام بانکی کشور را یکی از اولویت‌های دولت مردمی دانست و تصریح کرد: از یکسو نقدینگی سرسام آور تبدیل به تهدیدی برای کشور شده و از سوی دیگر، تولیدکننده از کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش رنج می برد.

رئیسی افزود: از هر مجموعه اقتصادی که بازدید کردم، مردم از مدیریت بانکی گله مند بودند. من در قوه قضائیه جلسات پی در پی را با مسئولان بانکی داشتم و تلاش های فراوانی برای اصلاح وضع موجود کردم اما این اقدامات کافی نیست. باید در سرمنشاء، ریشه فساد را بخشکانیم و من برای انجام این ماموریت بزرگ وارد صحنه شده ام.

کاندیدای سیزدهیمن دوره ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به معضل صدور مجوز‌ها در حوزه تولید گفت: دولت وظیفه هدایت، حمایت و نظارت دارد، اما نباید صدور مجوز‌ها باعث اخلال در روند تولید شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: دولت باید بر فعالیت‌های تولیدی نظارت داشته باشد، اما نباید با مجوز‌ها و تصمیمات خلق الساعه دست و پای تولیدگر را ببندد.

وی ادامه داد: کارآفرین و تولیدگر باید بتواند برنامه ریزی و پیش بینی داشته باشد و مجوز‌های دست و پا گیر و بی ثباتی در مقررات و تصمیم گیری‌ها مانع این کار است و الزام تولیدکننده و کارآفرین به اخذ مجوزهای متعدد، باید جای خود رابه نظارت پسینی دولت بدهد.

این کاندیدای ریاست جمهوری همچنین با اشاره به معضل قاچاق و واردات بی رویه متذکر شد: برخوردهای پلیسی و قضایی با واردات بی رویه و قاچاق کالا کافی نیست؛ ریشه مافیای واردات و قاچاق را باید از طریق دولت خشکاند.

رئیسی افزود: راه حل مقابله با قاچاق این است که ارزی که از مسیر صادرات به دست می‌آید، وارد حوزه تولید شود و این وظیفه دولت است که بر این موضوع نظارت کند.

وی در ادامه  تاکید کرد: اگر پول حاصل از صادرات به درستی رهگیری شود قاچاق به ویژه قاچاق سازمان یافته به حداقل می‌رسد و ما در دولت آینده این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری به معضل قطعی برق نیز اشاره کرد و آن را موجب اخلال در فعالیت‌های تولیدی دانست و تأکید کرد: در برنامه ششم توسعه تأکید شده بود که باید به چه میزانی برق تولید می‌کردیم، اما به این قانون عمل نشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قانون برنامه اجرا می‌شد، امروز واحد‌های تولیدی با قطعی چند ساعته برق مواجه نمی‌شدند و تولید تعطیل نمی‌شد و شاهد این میزان خسارت نبودیم.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود نیروهای مولد و موثر در کشور گفت: این نیروها اگر جدی گرفته شوند، می توانند مشکلات سخت و ساختاری اقتصاد را برطرف کنند. بنده همپیمان این نیروهای مولد خواهم بود و در میدان و در جزءجزء حرکت کشور متوجه و دغدغه مند آنها هستم.

کاندیدادی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید در میدان، از نیروهای مولد حمایت کرد. باید زنجیره های راهبردی صنعت را تکمیل و  از بازار ملی حفاظت و پشتیبانی کرد؛ اینها همه جز با ائتلاف و هم پیمانی گسست ناپذیر مابین دولت و نیروهای مولد و بدنه تولیدی کشور امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به عملکرد دو ساله خود در عدلیه ادامه داد: حرکت ما در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید هم به همین شیوه بوده است. گام به گام و نه شتاب زده، قاطع و مستحکم و نه لرزان و مردد و در صحنه و مورد به مورد. من دست استمداد به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد برای ساختن ایران قوی دراز می کنم.

وی ضمن برشمردن ویژگی های دولت مدنظر خود در این خصوص گفت: دولت مردمی دولتی فعال، چابک و تولیدمحور خواهد بود که اصلاح ساختارهای درونی خود و حمایت از نیروهای مولد را به منظور خوداتکایی و استقلال عدالت محور ایران عزیز پی خواهد گرفت.

رئیسی در پایان سخنانش، از ائتلافی بودن دولت خود سخن گفت و آن را این گونه معرفی کرد: من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی با شما تولیدکنندگان و کارگران به اینجا آمده ام. هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد؛ ائتلاف با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

گفتنی است مهم ترین دغدغه و درد دل کارگران در این بازدید چند ساعته، مواردی چون تورم فزاینده، مسکن و اجاره نشینی و عدم ثبات شغلی به دلیل تضعیف و یا تعطیلی تولید در بسیاری از واحد‌های صنعتی بود.

تولیدکنندگان نیز با ابراز گلایه شدید از مسائلی همچون مشکلات بانکی، بروکراسی اداری، مجوزهای بی پایان و متعدد، واردات لجام گسیخته و قاچاق کالا از آیت الله رئیسی برای نجات تولید و صنعت کشور استمداد کردند‌.

حجت الاسلام والمسلین رئیسی پس از بازدید از خط تولید دو کارخانه لوازم خانگی و تجهیزات صنعتی و گفتگو با کارگران، در نشست با جمعی از تولیدکنندگان و مدیران شهرک صنعتی عباس آباد هم شرکت کرد.

برچسب ها : ,,

دسته بندی :

بدون دیدگاه

تعداد نظرات در انتظار تائيد : 1

نظر شما در مورد این اثر چیست دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .